Analīze: Mākslīgā intelekta laikmetā saglabājiet mieru un balsojiet.
2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024. gada vēlēšanas ASV Apvienotās Karalistes 2024. gada vēlēšanas Ceļš uz 2024. gada vēlēšanām Kiberdrošība un datu aizsardzība Mākslīgais intelekts Nelikumīgs saturs Platformas Satura moderēšana Sociālie plašsaziņas līdzekļi Tehnoloģija Tehnoloģijas Apvienotā Karaliste Vēlēšanas Eiropā

Analīze: Mākslīgā intelekta laikmetā saglabājiet mieru un balsojiet.

Jaunā laikmeta politiskās izvēles

Pašlaik esmu pārliecināts, ka cilvēki ir gudrāki, nekā daudzi no mums domā.

Lai arī cik viegli varētu šķist, ka viens labi izvietots mākslīgā intelekta dubultspēks sociālajos medijos varētu mainīt neaizdomīgu vēlētāju prātus, tas nav veids, kā cilvēki pieņem savus politiskos lēmumus. Iežiluši uzskati par konkrētiem likumdevējiem vai partijām padara cilvēku viedokļu maiņu grūtu. Fakts, ka mākslīgā intelekta radītie viltojumi jāskata plašākā kontekstā – līdzās citiem sociālo mediju ierakstiem, sarunām ar ģimenes locekļiem un mijiedarbībai ar tradicionālajiem medijiem – arī samazina šo melu spēju izcelties.

Tomēr, uz kurieni es domāju, ka mēs virzāmies, ir “pēc-patiesības” laikmets, kur cilvēki domās, ka viss, un es domāju viss, ir izdomāts, īpaši tiešsaistē. Domājiet par “viltus ziņām”, bet palieliniet to līdz 11, kur pat visautentiskākais saturs nevar tikt uzskatīts par 100 procentiem patiesu.

Mēs jau redzam piemērus, kad politiķi apgalvo, ka kaitīgi sociālo mediju ieraksti ir dubultspēles, kad patiesībā tie ir likumīgi. Ar mākslīgā intelekta apsēstību bieži vien pārspējot to, ko tehnoloģija pašlaik var darīt – neskatoties uz ikdienas uzlabojumiem – tagad ir plaša gatavība ticēt, ka visu saturu var radīt ar mākslīgo intelektu, pat tad, ja tas nav iespējams.

Šādā pasaulē ir tikai racionāli neuzticēties nekam.

Pozitīvais ir tas, ka mēs vēl neesam tur. Ja šajā “Boti un Balsis” sērijas deviņos rakstos ir kaut kas parādīts, tad tas ir tas, ka jā, mūs pārņem ar mākslīgo intelektu radīta dezinformācija. Bet nē, tā nav eksistenciāla drauds, un to jāuztver kā daļu no plašākas ‘vecmodīgas’ kampaņas pasaulē un, dažos gadījumos, ārvalstu iejaukšanās un kiberuzbrukumu pasaulē. Mākslīgais intelekts ir agnostisks rīks, ko var izmantot gan labam, gan ļaunam.