Baidens un Sunaks apsolījuši Ukrainai vairāk kruīza raķešu, bet Vācijas kanclers Šolcs ir nekompromisīgs attiecībā uz Taurusa atteikumu.
Aizsardzība Karš Ukrainā Raķetes

Baidens un Sunaks apsolījuši Ukrainai vairāk kruīza raķešu, bet Vācijas kanclers Šolcs ir nekompromisīgs attiecībā uz Taurusa atteikumu.

Valsts drošības nozīme

“Ir aspekti šādā lēmumā, kas ir tik svarīgi valsts drošībai, ka tos neapspriež publiski.”

Vācijas politikas eksperti par Taurus raķetēm

Daudzi ārpolitikas eksperti bija gaidījuši, ka Šolcs varētu rīkoties ar Taurus raķetēm, kad ASV prezidents Džo Baidens to darīja ar ATACMS. Iepriekš Vācijas amatpersonas bieži ir gaidījušas amerikāņus, lai nosūtītu smagās ieročus, pirms piekrīt veikt līdzīgus pasākumus. Taču šoreiz, ņemot vērā Šolca kategorisko un atkārtoto atteikumu, nekavējoša politikas maiņa šķiet maz ticama.

Vācijas konservatīvā opozīcija turpina kritizēt Šolcu par šo nostāju.

“Šolcs nespekulē par Ukrainas uzvaru, bet par sarunām ar Putinu,” teica Norberts Rētgens, opozīcijas Kristīgo demokrātu augstākais likumdevējs. “Atsakoties no Vācijas efektīvākajiem ieročiem Ukrainai, viņš tieši šo signālu nosūta Putinam.”

Vācijas amatpersonas saka, ka ir bijusi pārāk liela uzsvars uz Taurus raķetēm un ir slavējušas Berlīnes citas atbalsta formas Ukrainai, ieskaitot gaisa aizsardzību. Vācija šajā mēnesī palaida platformu sabiedrotajiem, lai atrastu un finansētu vairāk gaisa aizsardzības sistēmu Ukrainai, īpaši Patriot modeļus.

Savā trešdienas televīzijas intervijā Pistorius, sociāldemokrāts, teica, ka Berlīne “gaida” no saviem sabiedrotajiem, ka tie nosūtīs savas neizmantotās Patriot sistēmas Ukrainai, un pauda pārsteigumu par tādu valstu kā Grieķija un Spānija neveiksmi to izdarīt.

“Mēs sazināmies ar saviem kolēģiem par šo jautājumu un skaidri paužam, ka to gaidām,” teica Pistorius.