Bailes un vardarbība izjauc Makrona ES vēlēšanu kampaņu
Francijas valdība cenšas pierādīt savu stingrību pret noziedzību
Francijas prezidenta Emanuela Makrona valdība ir izmantojusi visus iespējamos līdzekļus, lai parādītu savu stingrību pret noziedzību, taču aptauja, ko veica Odoxa, atklāja, ka 70 procenti aptaujāto uzskata valsts darbību drošības jautājumos par “nepietiekamu”. Eiropas Parlamenta vēlēšanu prognozes liecina, ka tālāk labējā Nacionālā apvienība (RN) nākamajā mēnesī saņems vairāk nekā 30 procentus balsu, savukārt Makrona partijas “Renesanse” saraksts paliks ap 16 procentiem un riskē tikt apsteigts ar centriski kreiso, Sociālistu partijas atbalstīto sarakstu.
Labējie gūst visvairāk, kad drošības jautājumi ir politiskās debates centrā
“Labējie gūst visvairāk, kad drošības jautājumi ir politiskās debates centrā,” teica franču sociologs Kristiāns Muhanna, kura pētījumi ir veltīti drošības jautājumiem.
2002. gadā Muhanna teica, ka RN kampaņa lielā mērā bija vērsta uz noziegumiem un nedrošību, kas bija aptraipījuši aizejošā sociālistu premjerministra Lionela Žospēna kampaņu. Pat pozitīvie ekonomiskie rezultāti Žospēna laikā daudz nepalīdzēja.
Divas dienas pirms balsojuma – klusuma periodā, kad kandidātiem tiek lūgts apturēt savas kampaņas un mediji nedrīkst apspriest vēlēšanu jautājumus – 72 gadus vecs pensionārs tika aplaupīts un piekauts savā mājā. Šokējošais incidents un tam sekojošais intensīvais ziņu pārraidījums padarīja drošību par galveno tēmu dažas stundas pirms balsojuma.
Tas tika uzskatīts par saistītu ar tālējo labējo kandidāta Žana-Mari Lepēna otrajai vietai šajā konkursā.
Vardarbības attēli Francijā ir bijuši plaši izplatīti pēdējā gadā
Vardarbības attēli Francijā ir bijuši plaši izplatīti pēdējā gadā, sākot ar sadursmēm visā valstī pagājušajā vasarā pēc tam, kad 17 gadus vecs jaunietis tika nošauts un nogalināts policista rokās. Pagājušajā mēnesī 15 gadus vecs jaunietis tika sitieniem nogalināts Parīzes priekšpilsētā, iespējams, četru jauniešu vecumā no 17 līdz 20 gadiem rokās. Dažas nedēļas vēlāk tika nogalināts 22 gadus vecs jaunietis, iespējams, divu pusaudžu rokās, kuri bija uzbrukuši viņam pēc tam, kad bija vilinājuši viņu caur iepazīšanās vietni.
Lai gan daži pētnieki apstrīd uzskatu, ka Francija kļūst par vardarbīgāku sabiedrību, tas nebūt nenozīmē, ka tas varētu glābt Makrona kampaņu.
“Bažas par drošību ir cieši saistītas ar pašreizējiem notikumiem,” teica Lestrohans no aptaujas veicējiem Odoxa. “Tas vienmēr ir spēcīgs, bet pieaug, kad notikums izraisa nacionālu emociju.”