Eiropa neuztraucas par Vašingtonas bažām attiecībā uz TikTok.
2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanas Datu aizsardzība Datu plūsmas Digitālo pakalpojumu likums Kiberdrošība un datu aizsardzība Konfidencialitāte Platformas Regula Satura moderēšana Sociālie plašsaziņas līdzekļi Spiegošana Tehnoloģija Tiesas Uzraudzība Vēlēšanas Eiropā

Eiropa neuztraucas par Vašingtonas bažām attiecībā uz TikTok.

ES rīcībā ir instrumenti, kuri nav pieejami ASV

Eiropas Savienībai ir rīcībā instrumenti, kuri nav pieejami Amerikas Savienotajām Valstīm, tostarp Vispārīgā datu aizsardzības regula (GDPR), kas regulē, kā uzņēmumi var vākt, izmantot un nosūtīt datus uz citām valstīm, un DSA, kas ļauj regulatoriem, piemēram, Eiropas Komisijai, izmeklēšanas laikā pārbaudīt tiešsaistes platformu algoritmus.

Neskatoties uz to, Komisija vēl nav uzsākusi DSA izmeklēšanu par iespējamo Ķīnas iejaukšanos TikTok darbībā, neskatoties uz analīzi, kas norāda uz Pekinas izmantošanu populārajā lietotnē savu ietekmes operāciju veikšanai. ASV Nacionālās izlūkošanas direktorāta birojs martā teica, ka Ķīnas valdība ir izmantojusi TikTok, lai iejauktos 2022. gada ASV vidusposma vēlēšanās.

Lai gan Komisija ir vērsusi DSA pilnvarotu uzmanību uz TikTok, šis fokuss lielā mērā ir bijis saistīts ar platformas it kā nepietiekamajiem centieniem aizsargāt pusaudžus no problēmām, piemēram, atkarību veicinošām funkcijām un algoritmiem un nepiemērotu saturu. Piemēram, Komisija šonedēļ uzsāka jaunu izmeklēšanu par TikTok sakarā ar atlīdzības funkciju, ko iekšējais tirgus komisārs Tjerī Bretons aprakstīja kā iespējami “atkarību veicinošu”.

Spēcīgi ES noteikumi — piemēram, DSA un GDPR — aizsargā eiropiešu privātumu un drošību tiešsaistē “nediskriminējošā veidā”, sacīja Komisijas pārstāvis Johanness Bahrke. Viņš piebilda, ka tiešsaistes platformas, piemēram, TikTok, var tikt pagaidu apturētas kā pēdējais līdzeklis gadījumos, kad notiek nopietni DSA pārkāpumi.

TikTok galvenais Eiropas datu aizsardzības uzraudzītājs, Īrijas Datu aizsardzības komisija, arī kopš 2021. gada izmeklē uzņēmumu par iespējamu nelikumīgu lietotāju datu nosūtīšanu uz Ķīnu. Pirmie izmeklēšanas rezultāti, kuri bija gaidīti sākumā 2023. gadā, ir atlikti uz 2024. gada otro ceturksni. Bijusī Īrijas privātuma vadītāja Helēna Diksone aprakstīja uzņēmumu kā pieprasot vairāk konfidencialitātes nekā Rietumu firmas.

“Mēs nesaskaramies ar demokrātisku valsti, ar kuru mums ir pieredze, kad mēs saskaramies ar Ķīnu,” viņa sacīja POLITICO janvārī.