Eiropa uzskata automašīnu mikroshēmas par nākamo cīņas lauku ar Ķīnu
5G ES un Ķīnas attiecības Informācijas tehnoloģijas Konkurence un rūpniecības politika Mobilitāte Nozare Piegādes ķēdes Piegādes ķēdes drošība Pusvadītāji Ražošana Rūpniecības stratēģija Stratēģiskā autonomija Tehnoloģija Tirdzniecība

Eiropa uzskata automašīnu mikroshēmas par nākamo cīņas lauku ar Ķīnu

Augstākā līmeņa samits starp Eiropas Savienības un ASV augstākajiem amatpersonām

Aprīļa samitā starp Eiropas Savienības un ASV augstākajiem amatpersonām Beļģijā, ASV tirdzniecības sekretāre Džina Reimondo brīdināja, ka šie “darba zirgi” mikroshēmas ir Pekinas redzeslokā kā nākamais apgūstamais lauks.

“Mēs zinām, ka Ķīnas valdība masīvi subsidē šo nozari, kas varētu radīt milzīgu tirgus izkropļojumu,” sacīja Reimondo, lēšot, ka Ķīna ražos aptuveni 60 procentus no tirgū nonākošajām vecāka tipa mikroshēmām “nākamo dažu gadu laikā”.

Pasaules mikroshēmu karš

Pēdējo divu gadu laikā pirmajā pasaules mikroshēmu kara kārtā tika koncentrēta uzmanība uz modernākajām mikroshēmām. Vašingtona izstrādāja stratēģiju, lai pēdējo divu gadu laikā atņemtu Ķīnai piekļuvi augsto tehnoloģiju mikroshēmu tehnoloģijai, ierobežojot to dizainu un aprīkojuma eksportu to ražošanai. Tika izdarīts spiediens uz Nīderlandi, Japānu un citiem sabiedrotajiem, lai bloķētu eksportu, it īpaši Nīderlandes tehnoloģiju čempiona ASML ražoto moderno drukas aprīkojumu.

Vecāka tipa mikroshēmām ir lielāki “mezgli”, kas padara tās vieglāk ražojamas, bet nepiemērotas vadošajai tehnoloģijai, piemēram, viedtālruņiem.

Eiropas mikroshēmu uzņēmumi

Mazāk moderniem modeļiem Eiropas mikroshēmu uzņēmumiem ir stipra pozīcija – īpaši ražojot modeļus, kas kalpo automobiļu rūpniecībai un strauji augošajam elektroauto tirgum.

Uzņēmumi kā Vācijas Infineon, Nīderlandes NXP un franču-italiešu STMicro ir šīs jomas līderi, parādīja nepieciešams avots. Šie uzņēmumi ir intelektuālā īpašuma un patentu uzkrājumi par automobiļu mikroshēmām, lielā mērā tāpēc, ka tie auga ap Vācijas, Francijas un Itālijas automobiļu ražošanas nozarēm.