ES augstākais diplomāts kritizē “Izraēlas okupācijas iestādes”
Izraēlas un Palestīnas konflikts dziļi sadalījis Eiropas Savienību
Izraēlas un Palestīnas konflikts ir dziļi sadalījis Eiropas Savienību. Kamēr Spānija, kurā dzimis Borrells, pagājušajā nedēļā uzņēmās vadību jaunākajā iniciatīvā atbalstīt Palestīnas valsts atzīšanu, Vācija un Francija ir starp vairākumu ES valstu, kuras nav veikušas šādu soli.
Gandrīz divas trešdaļas no ES 27 valstīm vēl nav gatavas to darīt.
Spānijas, Īrijas un Norvēģijas iniciatīvas sekotāji, ASV ir kritizējušas to, ko tās sauc par “vienpusēju atzīšanu”. Taču Mustafa teica, ka ir pienācis laiks vairāk Eiropas valstīm iedvesmoties no šiem trim Eiropas valdībām.
“Mēs esam pilnībā pārliecināti, ka tuvākajā nākotnē līdzīgi domājošo Eiropas valstu skaits sekos mūsu piemēram un oficiāli atzīs Palestīnas valsti,” Mustafa teica kopā ar Spānijas ārlietu ministru José Manuel Albares, kurš viņu uzņēma kopīgajā preses konferencē Spānijas pastāvīgajā delegācijā ES Briselē.
Mustafa arī apņēmās koncentrēties uz skaidru plānu Palestīnas pašvaldības iestāžu uzlabošanai, lai būtu gatava pārvaldīt Gazas joslu. “Mēs strādāsim pie ļoti intensīvas reformu programmas,” teica Mustafa. “Mēs esam pareizajā ceļā, lai panāktu ļoti labu progresu.”
Albares savukārt teica, ka viņš aicinās savus ES kolēģus “atbalstīt starptautisko tiesību aktus” un Starptautiskās Tiesas spriedumus, kas pēdējā nedēļa nolēma, ka Izraēlai jāpārtrauc militārās operācijas dienvidu Gazas pilsētā Rafah.
Šim ziņojumam deva ieguldījumu Paula Andres Richart.