ES spēlē ar Tuvajiem Austrumiem, kamēr Ukraina deg
Aizsardzība Droni Drošība Ieroči Karš Karš Ukrainā Militārais Politika Pretgaisa aizsardzība Raķetes Sankcijas Sertifikācija un standarti Tiesiskās aizsardzības līdzekļi un saistības Tuvie Austrumi Vēsture

ES spēlē ar Tuvajiem Austrumiem, kamēr Ukraina deg

27 līderi centīsies pārliecināt Izraēlu neizraisīt pilnīgu Tuvie Austrumi kara, uzbrūkot Irānai

27 līderi centīsies pārliecināt Izraēlu neizraisīt pilnīgu Tuvie Austrumi kara, uzbrūkot Irānai, aicinās izvairīties no lielākas sadursmes Libānā, un dažas Eiropas valstis mudinās uz vēl stingrākām sankcijām pret Irānu.

Paziņojuma projektā aicinās visas puses izrādīt maksimālu atturību

Saskaņā ar Padomes secinājumu projektu, tiks aicināts “visām pusēm izrādīt maksimālu atturību un atturēties no jebkādām darbībām, kas varētu palielināt spriedzi reģionā.” Tas neizbiedēs ne izraēliešus, ne irāniešus.

Netanjahu nav ieinteresēts uguns pārtraukšanas aicinājumos

Visam tam nav svara Netanjahu acīs, kurš ir parādījis mazu interesi par uguns pārtraukšanas aicinājumiem gan no ES, gan ASV. Galu galā, kad runa ir par tiešu uzbrukumu Irānai, izšķirošais faktors būs Vašingtona, Izraēlas galvenais drošības garantētājs, kas ir paziņojis, ka neatbalstīs tiešu uzbrukumu Islāma Republikai.

Francijai varētu būt neliela ietekme

Ja kādai ES valstij būtu neliela ietekme, tad tā būtu Francija, kas pievienojusies ASV un Lielbritānijai, lai palīdzētu atvairīt Irānas 300 dronu un raķešu uzbrukumu sestdien. Priekšrocība Parīzei būtu dalība pret Irānu vērstā koalīcijā, lai mēģinātu atturēt Izraēlas kaujiniekus, bet nav šaubu, ka tieši ASV prezidenta Džo Baidena vēstījums ir patiešām svarīgs.

Valoda par Libānu ir arī neskaidra

Valoda par Libānu projektā ir arī neskaidra: “ES ir gatava strādāt ar visiem partneriem, lai izvairītos no turpmākas spriedzes eskalācijas reģionā, īpaši Libānā.” Izraēlai ir ilga vēsture uzbrukumos Libānai cīņai pret Hezbollah, Irānas proksi, un šķiet maza iespēja, ka tā atkāpsies Eiropas Padomes secinājumu dēļ.

ES virzība uz stingrākām sankcijām pret Irānu būtu simboliska

Līdzīgi, ES virzība uz stingrākām sankcijām pret Irānu būtu simboliska, nevis spēles mainoša. Desmitgadēm ilgas sankcijas ir maz ierobežojušas Irānas ļoti veiksmīgās ballistisko raķešu programmas attīstību. Peldot naftas dolāros un sadarbojoties ar valstīm, piemēram, Ziemeļkoreju, Tehrāna ir pierādījusi savu veiksmi apspēlējot Rietumu embargo.