Farage: Tramps ir tik ļoti pret ES, ka es izskatos kā eirofils.
Politiskās debašu karstums Briselē
Vēlāk viņš nosauca Nīderlandes žurnālistu par “viltus ziņām” un izteica vārdu “Ķīna” ar Trampa raksturīgo lakoniskumu.
Tramps slaveni nosauca Briseli par “kā ellē” kad viņš pirmo reizi kandidēja uz ASV prezidenta amatu.
Nacionālās konservatīvās konferences galvenais runātājs Briselē
Faraža galvenā runa Nacionālajā konservatīvajā konferencē Briselē notika saspringtā atmosfērā pēc tam, kad pilsētas policija pavēlēja pasākumu slēgt. Citu plānoto runātāju vidū bija bijusī Lielbritānijas iekšlietu sekretāre Suela Bravermana un Ungārijas līderis Viktors Orbans, kurš plānoja runāt trešdien.
Kamēr Faražs runāja, policija pulcējās pie norises vietas ieejas. Viņš izteica atzinību “drosmīgajam tunisietim”, Claridge pasākumu telpas īpašniekam, par pretošanos “briesmoņiem”, kas vēlējās pasākumu slēgt.
Lielbritānijas politiķis – par kuru tiek baumots, ka viņš varētu atgriezties nacionālajā politikā – teica, ka Tramps pareizi izprata Ķīnu un slavēja viņa Tuvajos Austrumos īstenoto politiku attiecībā uz Irānu un Abrahama līgumu noslēgšanu, kas ir diplomātisku vienošanos sērija starp Izraēlu un dažām arābu valstīm. Viņš apsūdzēja ES ārlietu vadītāju Josepu Borellu Irānas piekoptajā politikā.
Runājot bez piezīmēm, Faražs izteica kritiku, nosodot ES, aicinot tās atlikušās dalībvalstis izstāties, jo tā ir neuzlabojama un “antidemokrātiska”, vienlaikus kritizējot Eiropas Savienības Tiesu un Eiropas Cilvēktiesību tiesu par to, ka tās ir politizētas.
Viņš arī atspoguļoja savu tēlu Briselē, jokoja, ka bijušais Beļģijas premjerministrs Gijs Verhofstadts – ar kuru viņš regulāri sadūrās kā EP deputāts Eiropas Parlamentā – neatgriezīs viņu ar atplestiem rokām.
“Jums jābūt nedaudz dīvainam, lai stāvētu Eiropas Parlamenta priekšā un katru nedēļu tiktu izsvilpts no 500 cilvēkiem,” teica Faražs. “Varbūt es esmu nedaudz dīvains.”