Farage un Orbána Briseles jamboree pārvēršas haosā policijas aplenkuma laikā.
Kad viņš uzkāpa uz skatuves, kamēr ārpus telpas turpinājās drāma, Faražs kritizēja Briselas varas iestādes kā “vienkārši monstruozas” par mēģinājumu atcelt pasākumu. “Es zināju, ka mani atpakaļ Briselē negaidīs,” bijušais Eiropas Parlamenta deputāts sacīja.
Breksita čempions nebija vienīgais, kurš asi kritizēja pilsētas birokrātiju.
“Tas tiešām ir kaut kas no lēta diktatūras,” sacīja Franks Furedi, viens no organizatoriem no labējās domnīcas MCC Briselē, kas līdzfinansē pasākumu. “Viņi mēģina izmantot tehnisku iemeslu, lai paustu politisku viedokli. Viņi pateica īpašniekam, ka, ja pasākums netiks slēgts, viņi atslēgs elektrību.”
Beļģijas premjerministrs Aleksandrs De Kroo, flāmu liberālis, arī teica: “Kas šodien notika Claridge ir nepieņemami. Pašvaldības autonomija ir mūsu demokrātijas pamatakmens, bet nekad nedrīkst pārkāpt Beļģijas konstitūciju, kas garantē vārda brīvību un mierīgu sapulču rīkošanu kopš 1830. gada. Politisko sanāksmju aizliegums ir pretkonstitucionāls. Punkts.”
Pārtika ievesta slēpti
Aptuveni stundu pēc tam, kad viņi sākotnēji ieradās, policija atgriezās plkst. 12:45, lai pasniegtu oficiālo rīkojumu pasākuma vietējam organizatoram Entonijam Gilandam, MCC Briselē štata priekšniekam. Policija viņam deva 15 minūtes, lai izlasītu un parakstītu trīslapu dokumentu.
“Viens no iemesliem, kas mums ticis dots, tas nav vienīgais iemesls, ir tas, ka šodien apmēram plkst. 17:00 notiks pretprotests un ideja ir tāda, ka policija nespēj aizsargāt vārda brīvību šajā pasākumā,” viņš sacīja.