Grieķijas opozīcija izmanto ES fondu krāpšanas apsūdzības
Valdības rīcība krīzes apstākļos
“Valdība pat pandēmijas krīzes apstākļos vienmēr ir rīkojusies, ņemot vērā pilsoņu aizsardzību, caurspīdīguma ievērošanu un visu noteikto procedūru stingru ievērošanu,” viņš teica.
Marinakis piebilda, ka pastāv “ļoti stingrs iekšējās kontroles ietvars, ko īpaši piemērojusi [Eiropas] Komisija, lai uzraudzītu un īstenotu Atveseļošanas fonda projektus”.
Taču Komisijas pārstāvis POLITICO sacīja, ka lēmumi par līgumu piešķiršanu ir attiecīgo Grieķijas iestāžu kompetencē.
Grieķijas trīs telekomunikāciju uzņēmumu biroji, kā arī piecu IT uzņēmumu un divu konsultāciju firmu telpas tika kratītas izmeklētāju veiktās reidu laikā. | Aris Messinis/AFP caur Getty Images
“Galvenā atbildība par atbilstību ES un valsts noteikumiem par publisko iepirkumu gulstas uz dalībvalstīm,” piebilda pārstāvis.
‘Izstrādāts slepenībā’
“POLITICO atklājums apstiprina, ka Grieķijas plāns Atveseļošanas fondam tika izstrādāts slepenībā, lai gūtu labumu dažiem un konkrētiem interesēm,” sacīja opozīcijas Jaunā Kreisā partija. Tās līderis Aleksis Haritsis iesniedza parlamenta jautājumu Finanšu ministrijai.
Dimitris Papadimoulis, Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietnieks un Kreiso grupas loceklis, iesniedza jautājumu Komisijai, vai tā “ir informēta par EPPO iniciatīvām”, vai tā “paredz prasīt skaidrojumus par to, kā tika piešķirti attiecīgie projekti”, un “kādus pasākumus tā veiks, lai nodrošinātu Eiropas fondu pareizu pārvaldību un piešķiršanu”.