Grieķijas valdība izvēlas ES vēlēšanu nezināmo kārti – no Albānijas cietuma
Beleri aizstāv savu nevainību
Beleri aizstāv savu nevainību. “Ar viltotu noziegumu vēsturi, bez pierādījumiem, bez citiem lieciniekiem, izņemot vienu, kurš tika nopirkts ar policijas palīdzību, ar ‘piešķirto’ tiesnesi, stikla būrī bez saziņas ar manu advokātu, Albānijas tiesa šodien man piesprieda divus gadus cietumā,” viņš teica paziņojumā.
Atēnas ir mudinājušas Tiranu atbrīvot Beleri un zvērēt viņu iekšā pat tad, ja tas notiktu cietumā, bet līdz šim bez rezultāta.
Albānijas aizdomas pret Beleri ir dziļas, bieži apgalvojot, ka viņš bija iesaistīts iridentisma militārā terorisma tīklā. 1995. gadā – gadu pēc uzbrukuma, kurā tika nogalināti divi Albānijas karavīri – viņš tika arestēts un Grieķijā notiesāts uz trīs gadiem ar nosacījumu par līdzdalību ieroču glabāšanā.
Viņa iespējamā iesaistīšanās šajās darbībās ir atkārtoti izmeklēta no Albānijas tiesu sistēmas puses – 1994., 2005. un 2015. gadā – bet pierādījumi pret viņu netika atrasti. Beleri sniedza pierādījumus, tostarp savu ar zīmogiem apliecināto pasi, ka 1994. gada uzbrukuma laikā viņš atradās Kiprā.
Tikmēr Himaras mērs Goro tika arestēts aprīlī par korupcijas apsūdzībām. Viņš bija apsūdzēts ar Beleri saistībā ar viltotu dokumentu izgatavošanu, lai iegūtu valdības zemi un izveidotu kūrortu. Par pagaidu mēru ir iecelta Blerina Bala no Sociālistu grupas.
Raksturīgais ar ES sabiedrotajiem
Grieķija uzskata, ka Beleri lieta būtu jāuzskata par Eiropas jautājumu, nevis divpusēju problēmu, jo tā ir tiesiskuma problēma valstī, kas tiecas pievienoties ES. Atēnas arī uzsver, ka Albānijas ceļš uz ES pievienošanos ir jārespektē grieķu minoritāte.