Gruzijas cits Krievijas stila likums ir izraisījis asu kultūras karu.
Mēs atbalstījām un aizsargājām visu mazākumtautību tiesības
Petre Ciskarišvili par mazākumtautību tiesību aizsardzību
“Mēs atbalstījām un aizsargājām visu mazākumtautību — etnisko, reliģisko un seksuālo — tiesības mūsu valdīšanas laikā,” teica Petre Ciskarišvili, partijas “Vienotā Nacionālā Kustība” loceklis un bijušais ministrs Gruzijas iepriekšējā valdībā. “Savukārt “Gruzijas Sapnis” vajag un vēlas polarizāciju saviem politiskajiem ieguvumiem.”
Gruzijas iedzīvotāju attieksme pret LGBT+ kopienas tiesībām
Pēc 2022. gada aptaujas, četri no pieciem Gruzijas iedzīvotājiem atbalsta geju cilvēku ierobežošanu no darba izglītības jomā, savukārt 53 procenti saka, ka LGBT+ cilvēkiem vajadzētu aizliegt rīkot publiskus pasākumus. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, attieksme kļuva liberālāka — bet tas bija pirms valdošās partijas mediju un politiskās kampaņas, lai demonizētu kopieni, bija pilnā sparā.
“Ģimenes tīrības diena” Tbilisi un politiķu līdzdalība
Piektdien vadošie “Gruzijas Sapņa” politiķi pievienojās garīdzniekiem un citiem, atzīmējot “Ģimenes tīrības dienu” Tbilisi. Starp tiem bija arī bijušais AC Milan futbolists Kaķa Kaladze, kurš tagad ir Tbilisi mērs, iepriekš apsūdzējis pretvaldības protestētājus savu pašu biedru piekaušanā un slavējis policiju. Viņa birojs paziņoja, ka viņam nav laika, lai apspriestu likumdošanu vai aktīvistu apspiešanu, bet Kaladze iepriekš ir nosodījis kā “kaunpilnu” ES aicinājumus atcelt likumu. Pēc viņa domām, “LGBT propaganda” rada “tiešu draudu mūsu nākamajām paaudzēm.”
Gruzijas saņemtais ES kandidāta statuss
Eiropas Komisija decembrī piešķīra Gruzijai ES kandidāta statusu, nodrošinot “Gruzijas Sapnim” lielu politisko uzvaru mājās, neskatoties uz skaidrām neveiksmēm izpildīt kritērijus, lai pieteikums tiktu virzīts uz priekšu. Starp 12 galvenajām prioritātēm ir cilvēktiesību aizsardzības stiprināšana, tostarp īstenojot ambiciozu cilvēktiesību stratēģiju un nodrošinot sapulču un izteiksmes brīvību.
Plānotais pret-LGBTQ+ likums un ES reakcija
Plānotais pret-LGBTQ+ likums acīmredzami būtu pretrunā šiem apņemšanai. Un tomēr, kamēr ES ir ātri nosodījusi pretrunīgo “ārvalstu aģentu” likumdošanu, pasākumi, kas vērsti pret seksuālo un dzimumidentitāti, ir saskārušies ar mazāk intensīvu kritiku. Tas tāpēc, ka jebkura ārvalstu opozīcija tiks izmantota kā pierādījums ārvalstu iejaukšanai, saka tie, kurus likums skar visvairāk.
“Gruzijas Sapņa” naratīvs liecina, ka Rietumi virza to, ko viņi sauc par “pseudo-liberālo ideoloģiju” un LGBTQ propagandu,” teica Tavadze, Pride aktīvists, “kad patiesībā ES un tās atbalstītās iniciatīvas vienkārši palīdz kvīru cilvēkiem iegūt viņu taisnīgās tiesības. Jebkurš atbalsts no ES tiek izmantots kā ierocis “Gruzijas Sapnim” un pastiprināts caur propagandas mašinēriju.”
“Kvīru cilvēki pastāv Gruzijā; mēs esam gruzīni, mēs esam patrioti, un mēs mīlam Gruziju — pat ja šķiet, ka tas kļūst arvien grūtāk.”