Itālija var iztikt bez Krievijas gāzes, saka enerģētikas ministrs
Āfrika Atbalsts un attīstība Atjaunojamā enerģija Automašīnas Biodegvielas Bioloģiskā daudzveidība Cauruļvadi COP28 Dabasgāze Degvielas Elektrība Emisijas Enerģētika un klimats Enerģija Finanses un banku pakalpojumi Finanšu pakalpojumi Gāze Iepakojums Ilgtspēja Imigrācija Imports Investīcijas Karš Klimata pārmaiņas Konflikts LNG Nopietnas un hroniskas slimības Ogles Pētniecība Piesārņojums Politika Sankcijas Tiesības Tiesiskās aizsardzības līdzekļi un saistības Tuvie Austrumi Ūdeņradis Vēlēšanas Zaudējumi un bojājumi

Itālija var iztikt bez Krievijas gāzes, saka enerģētikas ministrs

Itālijas valdība meklē inovatīvus risinājumus investīciju paātrināšanai

Šajā G7 samitā būs jāmeklē inovatīvi modeļi investīciju paātrināšanai, tostarp privāto un publisko partnerību veidošanai, teica Pičeto Fratins. “Mums noteikti ir jāpārskata finanšu sistēma, lai atrastu mehānismus, kas pārvar pašreizējo brīvprātīgo sistēmu,” viņš sacīja.

Itālija G7 prezidentūras laikā izrāda pretestību klimata jautājumos

Itālija, kura pašlaik ir G7 prezidentūras valsts, šīs nedēļas nogales klimata sarunās ieņem vadības pozīciju, taču Meloni valdība Eiropā izveidojusi reputāciju par pretestību klimata jautājumos. Kopš Meloni stājusies pie varas, Itālija ir atkārtoti balsojusi pret vai atturējusies no balsojumiem par vides jautājumiem ES, piemēram, par iepakojuma noteikumiem un dīzeļdzinēju izmantošanas pārtraukšanu līdz 2035. gadam.

Vides aizsardzības grupas apgalvo, ka valdība nav ieinteresēta klimata pārmaiņu risināšanā, neraugoties uz ekstrēmiem laika apstākļiem Itālijā pēdējo gadu laikā, tostarp sausumiem un ledāju sabrukšanu. Meloni pērn vainoja katastrofiskos plūdus Emīlijas-Romanjas reģionā par sliktiem laika apstākļiem.

Itālijas mērķis ir gandrīz divas trešdaļas elektroenerģijas iegūt no atjaunojamajiem avotiem līdz desmitgades beigām

Pičeto Fratins noliedza, ka Meloni valdība neprioritizē klimata pārmaiņas, norādot, ka valdības mērķis ir līdz desmitgades beigām gandrīz divas trešdaļas elektroenerģijas iegūt no atjaunojamajiem avotiem. “Nav taisnība, ka mēs esam pret visu,” viņš teica.

Dīzeļdzinēju automašīnu izmantošanas pārtraukšana līdz 2035. gadam ir īstermiņa redzējums, ņemot vērā iespējamos tīro degvielu, piemēram, ūdeņraža vai biodegvielas, uzlabojumus, kas nozīmētu, ka elektriskais nav vienīgais tīrais variants, viņš argumentēja. “Ar ko es nepiekrītu, ir tas, ka Komisijas politiskajai varai lemt par tehnoloģisko pētījumu robežām,” viņš teica.

Kā pierādījumu tam, ka Itālijas valdība nopietni uztver cīņu pret klimata pārmaiņām, Pičeto Fratins teica, ka Itālija pārspēs citas valstis, lai slēgtu savas ogļu elektrostacijas. “Mēs esam gatavi pilnībā slēgt mūsu ogļu elektrostacijas ļoti drīz, kas ir lielākais emisiju avots,” viņš teica.