Itālijas mediju brīvība apdraudēta
Pagājušajā mēnesī izcilais autors apsūdzēja RAI cenzūrā pēc tam, kad antifašistiska monologa lasījums tika pēkšņi atcelts “redakcionālu iemeslu dēļ.” Monologs bija paredzēts translēšanai RAI 3 TV kanālā 25. aprīlī, valsts svētkos, kas atzīmē Itālijas atbrīvošanos no fašisma 1945. gadā.
Žurnālistu arodbiedrības streiks
Usigrai, galvenā žurnālistu arodbiedrība raidorganizācijā, paziņojumā pirmdien teica: “Mēs streikojam, lai aizstāvētu sabiedriskā radio un televīzijas pakalpojuma autonomiju un neatkarību no politiķu visaptverošas informācijas telpu kontroles.”
Raidorganizācija atbildēja, ka ir “apņēmusies aizsargāt plurālisma un vārda brīvības vērtības”.
Meloni valdības rīcība
Meloni valdība, kas atteicās komentēt šo stāstu, ir apsūdzēta stratēģiskas apmelojumu prāvu izmantošanā, lai apklusinātu mediju pretestību, tostarp sūdzības pret laikrakstu Domani un žurnālistu Roberto Saviano.
Meloni brāļa sievas un kabineta ministra Francesco Lollobrigida iesniedza kriminālsūdzību pret TV komentētāju La7, neatkarīgajā kanālā, par to, ka Lollobrigida runāja “kā Gauleiter“, kas ir Adolfa Hitlera partijas reģionālo līderu apzīmējums.
Apmelošana Itālijā var tikt uzskatīta par noziegumu, par ko var piespriest līdz sešiem gadiem cietumā. Konstitucionālā tiesa ir pavēlējusi apmelošanas likuma reformu, lai beigtu žurnālistu kriminalizēšanu – taču Meloni valdība atlikusi parlamenta debates par šo likumprojektu.
Preses brīvības indekss
Itālija ir nokritusies par piecām vietām līdz 46. vietai jaunākajā Pasaules Preses Brīvības Indeksā, ko veido Žurnālisti bez robežām (RSF).
RSF ziņojumā minēta “Džordžijas Meloni Itālija” kā piemērs politiskajām grupām, “kas orķestrē mediju ekosistēmas pārņemšanu… kur valdošo parlamenta koalīciju loceklis cenšas iegūt otru lielāko ziņu aģentūru (AGI).”