Ķīna ir “laikmeta noteicošs izaicinājums,” brīdina jaunais Lielbritānijas spiegu vadītājs
Krievija un Irāna rada tūlītējus draudus, bet Ķīna ir laikmeta noteicošais izaicinājums
“Mēs tagad veltām vairāk resursu Ķīnai nekā jebkuram citam vienam uzdevumam,” viņa teica kiberdrošības konferencē Birmingemā. “Ar savām spiediena un destabilizējošajām darbībām, ĶTR (Ķīnas Tautas Republika) rada nozīmīgu risku starptautiskajām normām un vērtībām.
“Kiberkosmosā mēs uzskatām, ka ĶTR neapdomīgās darbības vājina interneta drošību visiem. Ķīna ir izveidojusi uzlabotu kiberkapacitāšu kopumu un izmanto pieaugošu komerciālo hakeru grupējumu un datu brokeru ekosistēmu savā rīcībā.”
Viņa atzinīgi novērtēja Ķīnas dalību Lielbritānijas Mākslīgā intelekta drošības samitā Bletčlijas parkā pagājušajā novembrī, bet piebilda: “ĶTR cenšas veidot globālos tehnoloģiju standartus savā labā, cenšoties nodibināt savu dominanci nākamo 10 līdz 15 gadu laikā.”
Viņas komentāri nāca laikā, kad Ķīnas un ASV amatpersonas bija gatavas veikt augsta līmeņa dialogu par mākslīgā intelekta riskiem un starptautisko pārvaldību Ženēvā otrdien, paziņoja augsta ranga ASV amatpersonas.
Pirmā GCHQ direktore, kas šo amatu ieņēma pagājušajā gadā, arī brīdināja, ka Krievija ir pielāgojusi savu kiberdraudu, lai sadarbotos ar “nevalstiskiem” aktieriem.