Koncentrējieties vairāk, lai konkurētu ar Ķīnas plašo globālo investīciju plānu, Briselei tiek teikts
Nākamā investīciju kārta
Nākamajā investīciju kārtā, kas tiks lemta vēlāk šogad, būtu jākoncentrējas uz tā sauktajiem ģeogrāfiskajiem “koridoriem”, kur finansējuma ietekme var uzkrāties vairākos projektos – piemēram, jaunu enerģijas, izejvielu un transporta infrastruktūras izveidē.
Potenciālie projekti
Projekti, kas varētu saņemt finansējumu, ietver vara un kobalta ieguvi no Zambijas līdz Kongo Demokrātiskajai Republikai, kā arī pastiprinātu sadarbību ar Centrālāziju.
Pašreizējā situācija
Pašlaik “mūsu pūles ir izkliedētas pārāk plāni pār pārāk daudziem frontiem, trūkstot stratēģiskajam fokusam,” teikts dokumentā, ko sarakstījusi Komisijas Starptautisko partnerattiecību ģenerāldirektorāts.
Globālais vārtu programma
Globālais vārtu programma tika uzsākta kā mēģinājums projektēt Eiropas varu un ietekmi kā starptautisku partneri, īpaši attīstības ekonomikām visā pasaulē. Ķīna ir gadus ilgi nostiprinājusi attiecības ar valdībām Āfrikā un citur, ieguldot naudu projektos, piemēram, ostās, ceļos un dzelzceļos, telekomunikācijās un elektrostacijās. Aptuveni 140 valstis visā pasaulē jau ir daļa no Ķīnas programmas, kas tika uzsākta 2013. gadā.
ES Globālais vārtu iniciatīva, kas oficiāli tika uzsākta pagājušajā gadā, plāno atbrīvot līdz pat 300 miljardiem eiro līdz 2027. gadam publiskos un privātos līdzekļos. Līdz šim vairāk nekā 200 projekti saņem finansējumu saskaņā ar programmu.
Kritiskais tonis
Kritiskais tonis informatīvajā dokumentā atzīst, ka iniciatīva līdz šim nav sasniegusi savu potenciālu.