Lielākais zaudētājs
Briseles burbulis Eiropas Parlamenta deputāti

Lielākais zaudētājs

Marcela de Graaff neveiksme balsojumos

Nīderlandes labējā spārna likumdevējam Marcelam de Graafam ir īpaši slikts rezultāts balsu iegūšanā: viņš zaudēja 71 procentu balsojumu, kuros piedalījās.

De Graafam arī nepatika citi parlamentārie darbi: devītajā likumdošanas termiņā viņš neiesniedza nevienu grozījumu.

62 gadus vecais nīderlandiešu karstasinīgais politiķis ir interesants parlamenta politikas gadījums. Viņš bija EP deputāts iepriekšējā termiņā no 2014. līdz 2019. gadam, bet šauri neizdevās atgūt savu vietu kā galvenais kandidāts no Geerta Wildersa vadītās tālējo labējo partijas Brīvības partija. Viņš atkal ienāca Parlamentā 2020. gadā pēc Eiropas Parlamenta vietu pārdalīšanas saistībā ar Lielbritānijas locekļu izstāšanos. Vēlāk De Graaff pameta Wildersa partiju, lai pievienotos nīderlandiešu eiro-skeptiskajai partijai Forum for Democracy.

Papildus balsu zaudēšanai De Graaff ir ieguvis atpazīstamību ar savu pilnīgu atbalstu, publiski atbalstot Krievijas Vladimira Putina karu pret Ukrainu.

Viņš bieži viesojās medijā Voice of Europe, kas pagājušajā mēnesī tika atklāts kā pro-Krievijas propagandas kanāls Čehijas un Beļģijas drošības dienestu pētījumos. De Graaff videoierakstos Voice of Europe teica, ka viņš cer, ka “civilizācija Ukrainā zaudēs”. Pirms tam tālējo labējo Identitātes un demokrātijas grupa 2022. gadā apturēja De Graaffu par pro-Krievijas tvītiem par karu Ukrainā.

Zaudētāju saraksta otrā vieta

Otrajā vietā mūsu zaudētāju sarakstā ir čehu EP deputāts Hineks Blaško no nacionālistiskās un eiro-skeptiskās partijas Nacionālo spēku alianse. Blaško balsoja pret vairākumu 60 procentos gadījumu. Arī Blaško nav ieinteresēts parlamentārajā darbā, piemēram, grozījumu iesniegšanā, kopš viņš stājies amatā 2019. gadā, iesniedzis tikai četrus.

Partiju līmenī

Vācijas tālējo labējo Alternatīva Vācijai (AfD) ierindojas pirmajā vietā balsu zaudēšanā. Astoņi no desmit likumdevējiem, kas zaudēja visvairāk balsis, bija AfD biedri. Partijas priekšvēlēšanu līderis gaidāmajai vēlēšanai Maksimilians Krahs — kurš arī tika iesaistīts skandālā par ietekmi ap Voice of Europe — ierindojas 11. vietā.

Ko viņi saka

De Graaff neatsaucās uz komentāru pieprasījumu. Vācijas AfD likumdevējs Bernhards Zimnioks teica, ka tas, ko ES Komisija un citi Eiropas Parlamenta locekļi izstrādā, parasti ir “tīri ideoloģisks raksturs” un balsojums pret to “nav tikai saprātīgs, bet katras demokrātiski ievēlētas EP deputāta pienākums, kas rīkojas cilvēku interesēs”.

Interesants fakts

De Graaff mēģināja uzsākt kampaņu, lai kandidētu nākamajam EP termiņam — nevis Nīderlandē, bet gan Beļģijas flāmu valodas reģionā Flandrijā. Tomēr viņa Forum for Democracy partija nespēja savākt pietiekami daudz parakstu, lai drīkstētu piedalīties ES vēlēšanās Beļģijā.

Atkārtotas ievēlēšanas iespējas

Saraksts, ko vadīja de Graaff, nesaņēma pietiekami daudz parakstu, lai piedalītos vēlēšanās.

– Luīze Giljot