Lielbritānija izsauc Ķīnas vēstnieku, lai sūdzētos par spiegošanu
Apvainojumi par palīdzību ārvalstu izlūkdienestam
Trīs vīrieši tika apsūdzēti pirmdien saskaņā ar Apvienotās Karalistes jauno nacionālo drošības aktu par palīdzību ārvalstu izlūkdienestam un ārvalstu iejaukšanos. Parādoties Westminster Magistrates tiesā, Či Leung Vai, Metjū Trikets un Čungs Biu Juens tika atbrīvoti pret galvojumu un ieradīsies Old Bailey tiesā 24. maijā.
Aizdomās turētie un viņu darbības
Telegraph laikraksts otrdien ziņoja, ka Vai strādā Heathrow lidostā Border Force UK un kā brīvprātīgais speciālais konstablē City of London policijā, savukārt Trikets ir Home Office imigrācijas uzraudzības virsnieks.
Pēc viņu arestiem, Ķīnas vēstniecība Londonā paziņoja, ka stingri nosoda “nepamatotas apsūdzības pret Honkongas īpašo administratīvo reģionu valdību”.
Saspīlējumi starp Londonu un Pekinu
Pēdējais strīds notiek laikā, kad ir palielinājušies saspīlējumi starp Londonu un Pekinu. Agrāk šogad Apvienotā Karaliste apsūdzēja “Ķīnas valsts atbalstītus aktierus” par kiberuzbrukumiem Elektorālajai komisijai, Britu vēlēšanu uzraudzības iestādei, un parlamenta deputātiem, kas kritizē Ķīnas valdību.
Runājot otrdien CyberUK konferencē, Anne Keast-Butler, Apvienotās Karalistes signālu izlūkošanas aģentūras GCHQ direktore, teica, ka Ķīna “rada patiesu un pieaugošu kiberrisku” Apvienotajai Karalistei un pārstāv “epohas noteicošu izaicinājumu”.
Ķīna ir piedāvājusi ārvalstu atlīdzības apmēram £100,000 par informāciju, kas noved pie piecu pro-demokrātiju aktīvistu arestiem, tostarp Saimona Čenga, bijušā Apvienotās Karalistes konsulāta darbinieka, kuram 2020. gadā tika piešķirts patvērums Londonā.