Lielbritānijas ministriem, kas pārkāpj “karuselis durvju” noteikumus, būtu jāmaksā naudas sods, saka konservatīvais uzraudzītājs.
Solījums pēc solījuma
Pagājušajā vasarā Apvienotās Karalistes valdība solīja “būtiskas reformas” Lielbritānijas uzņēmējdarbības iecelšanas noteikumos, kas paredzēti, lai novērstu bijušo ministru un augstāko amatpersonu nepamatotu iepriekšējo varas pozīciju izmantošanu privātajā sektorā.
Parasti bijušie ministri ir aizliegti lobēt valdību līdz pat diviem gadiem pēc amata atstāšanas, kā arī pieņemt darbu uzņēmumos, ar kuriem viņi cieši sadarbojās, būdami valdībā.
Starp pagājušā gada jūlija izvirzītajām idejām bija “ministru akta” ieviešana, saskaņā ar kuru ministri un augstākie amatpersonas piekristu ievērot ACOBA ieteikumus pēc amata atstāšanas vai saskarties ar līdz pat £19 000 lieliem sodiem.
Taču neskatoties uz parlamenta deputātu un aktīvistu spiedienu, progress ir apstājies. Vēstulē premjerministra vietniekam Oliveram Dovdenam pagājušajā nedēļā Pikls teica, ka, ja tiktu dota zaļā gaisma, reformas varētu būt spēkā dažu nedēļu laikā.
“Es esmu saņēmis solījumu pēc solījuma pēc solījuma un esmu devis viņiem laiku, un tagad es domāju, ka viņiem laiks beidzas,” Pikls teica POLITICO. “Man beidzas laiks. Uzticamībai beidzas laiks. Viņiem ir jārīkojas.”
Kā pašlaik stāv lietas, ACOBA pilnvaras ir ierobežotas līdz neapmierinātu vēstuļu publicēšanai. Šīs vēstules laika gaitā kļuvušas arvien spēcīgākas, piebilda Pikls, bet atturēšanas efekts ir minimāls.