Lielbritānijas sankciju uzraugs neizdodas pretoties Krievijas karadarbībai
Apšaubīta Lielbritānijas sankciju ieviešanas efektivitāte
Alicia Kearns kritizē sankciju ieviešanu
Alicia Kearns, Ārlietu komitejas priekšsēdētāja, februārī publicēja paziņojumu, kurā apšaubīja veikto darbību trūkumu: “Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada februārī, Lielbritānijas sankciju ietvaros iesaldēto aktīvu skaits ir ievērojami pieaudzis. Ja tas drīzumā netiks atspoguļots pārkāpumu novēršanas darbību skaitā, mums būs jāuzdod grūti jautājumi par OFSI izpildes spēju efektivitāti.”
Kasērijas komitejas ziņojums
Kasērijas komitejai iesniegtajā ziņojumā, Kasērija norādīja, ka ir palielinājusi OFSI darbinieku skaitu no 40 līdz 135 darbiniekiem, kas strādā izpildes, izlūkošanas, licencēšanas un saziņas funkcijās. Par tās budžetu ir pieejama maza informācija: bijušais pilsētas ministrs Džons Glens norādīja, ka tas tiek darīts, lai neietekmētu operatīvo efektivitāti.
Salīdzinājums ar NCA
Salīdzinot, NCA nodarbina vairāk nekā 5000 darbiniekus un 2012. un 2023. gadam bija piešķirts budžets 860 miljonu mārciņu apmērā.
Transparency International viedoklis
Ben Cowdock, Transparency International Lielbritānijas izmeklēšanas vadītājs, intervijā ar POLITICO teica, ka lai gan OFSI darbinieku skaits kopš kara sākuma ir trīskāršojies, “attiecībā uz to, kuru viņi ir pieņēmuši darbā, cik man zināms, viņi vienkārši pārvieto cilvēkus pa valsts dienestu.”
Kearns komitejas ziņojums
Kearns vadītā komiteja 2019. gadā aprakstīja Lielbritānijas sankciju režīmu kā “fragmentētu un nesakarīgu“, norādot uz vairākām dažādām valdības aģentūrām un departamentiem, kas spēlē lomu sistēmā. Deputāti arī izmantoja šo ziņojumu, lai mudinātu valdību uzlabot OFSI spējas, aprakstot līdzšinējus tās darbības pārskatus kā “labākajā gadījumā jauktus”.
Sankciju ministres viedoklis
Sankciju ministre Anne-Marie Trevelyan intervijā ar POLITICO aprakstīja ieguldījumu OFSI komandas stiprināšanā kā “ļoti atzinīgi vērtējamu”.