Lielbritānijas smēķēšanas aizliegums ir vēl viens trieciens parlamenta Pīpes un cigāru klubam.
Parlamenta balsošana par smēķēšanas aizliegumu
2006. gadā, kad Apvienotās Karalistes parlamenta apakšpalāta veica izšķirošu balsojumu par Darba partijas ierosinātajiem pasākumiem smēķēšanas aizliegumam sabiedriskās vietās, daudzi deputāti no dažādām partijām cīnījās par privāto klubu izņemšanu no aizlieguma.
Apvienība deputātu smēķētavā
Pirms tam, parlamenta deputātu smēķētava bija viena no daudzajām neformālajām vietām, kur deputāti varēja satikties, sarunāties un sazvērēties, baudot cigāru vai divus.
“Šeit radikāļi, toriji un vīgi pulcējas, un cigāra nomierinošajā ietekmē aizmirst savas senču nesaskaņas un draudzīgi apspriež ‘iekšējo’ iespējas un ‘ārējo’ perspektīvas,” kā reģistrēja viena laikraksta ziņa no 1853. gada.
Vinstons Čērčils, kā varēja gaidīt, bija smēķētavas pastāvīgais apmeklētājs. Tomēr tā nebija tikai konservatīvo pulcēšanās vieta; kā atzīmē parlamenta vēsturnieks Pols Sīvards, Čērčilu tur varēja atrast, strīdoties ar Darba partijas deputātiem, tostarp Aneirinu Bevanu, Nacionālā veselības dienesta dibinātāju.
Vinstons Čērčils bija, kā varēja gaidīt, smēķētavas pastāvīgais apmeklētājs | Evening Standard/Getty Images
Metjū Parris, “The Times” kolumnists un Konservatīvās partijas deputāts 1980. gados, atceras smēķētavu kā “ļoti vīrišķīgu… kaut kā cigarešu dūmu un cigāru dūmu migla un brendija tvaiki, ko mēs tur dzērām, to padarīja par ļoti vīrišķīgu vietu.”
Darba partijas deputāte Angela Eagle, viena no nedaudzajām sēdošajām sieviešu deputātēm, kas tika ievēlētas pirms aizlieguma, teica: “Reizēm mēs [sievietes] iegājām smēķētavā kopīgi, lai viņus uztrauktu.”