Lielbritānijas vēlēšanas: Konservatīvie atsakās no jauniešu balsīm, lai iegūtu vecāku cilvēku atbalstu
Politikas stratēģija
William Atkinson, palīgredaktors konservatīvās bāzes avīzē ConservativeHome, teica, ka divas politikas “ļoti acīmredzami” parāda, ka konservatīvie cer veicināt stratēģiju, kas koncentrējas uz esošo vēlētāju saglabāšanu, nevis jaunu vēlētāju piesaisti, un “tas nozīmē pensionāru iepriecināšanu”.
Konservatīvie ilgstoši ir labāk veikušies ar vecākiem vēlētājiem, kuri savukārt ir vairāk noskaņoti ierasties un balsot. | Andrew Yates/AFP caur Getty Images
Stratēģija nav vērsta tikai uz vecākiem vēlētājiem per se, bet uz tiem, kuriem konservatīvie baidās zaudēt balsis par labu pretimigrācijas labējā spārna konkurentam Reform UK, liela daļa no viņiem ir vecāki vīrieši.
Sunak nav vienīgais šajā jautājumā, arī Francijas prezidents Emanuels Makrons nesen pieņēma labējāku pieeju – ieskaitot priekšlikumus par obligāto dienestu – cenšoties novērst draudus no Nacionālās apvienības.
Jauns sirdī?
Tieša centieni piesaistīt vecākus vēlētājus nebija pašsaprotama izvēle pirms Apvienotās Karalistes vispārējām vēlēšanām. Sunak, valsts jaunākais premjerministrs kopš 1812. gada, apkopoja sev apkārt “X-ennial” padomnieku komandu, kuri centās kontrastēt viņa relatīvo jaunumu ar Keira Starmers nobriedušo izskatu – Darba partijas līderim ir 61 gads.
Starmer arī ir saskāries ar spiedienu atjaunot Konservatīvo piedāvājumu jaunajiem vēlētājiem, piemēram, veicot pasākumus mājokļu un bērnu aprūpes padarīšanai pieejamākai.
Mājokļu jautājums ir konsekventi bijis aktuāls jauno konservatīvo vidū, un reti kad šīs diskusijas ir bijušas līdzjūtīgas valdībai. Nesen notikušajā pasākumā, ko rīkoja konservatīvā domnīca Bright Blue, bijušais ministrs Roberts Jenriks, iespējamais nākotnes līderis, tika jautāts, vai konservatīvie nav spējuši risināt mājokļu krīzi trūkuma dēļ “gribas vai kompetences”.