Maskava izdarīja spiedienu uz Nikaragvu, lai tā iesniegtu genocīda lietu pret Vāciju, ziņo izlūkdienestu avoti
Nikaragva ilgi ir bijusi Palestīnas lietas atbalstītāja, taču tās rīcība pret Vāciju, ar kuru tradicionāli ir bijušas draudzīgas attiecības, pārsteidza daudzus novērotājus Berlīnē un citur. Tikai nedēļu pirms Nikaragva iesniedza prasību pret Vāciju 1. martā, Vācijas ārlietu ministrija raksturoja abu valstu attiecības kā “ciešu draudzību”.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins varētu būt labi pamatots, lai manipulētu ar tiesu – un izmantotu savus ilgstošos sabiedrotos Nikaragvā, lai palīdzētu.
Abām valstīm ir dziļa saikne. Aukstā kara laikā Padomju Savienība atbalstīja kreiso Sandinistu sacelšanās spēkus, kas 1979. gadā gāza Nikaragvas valdību. Pēdējos gados Nikaragvas diktators Daniels Ortega arvien vairāk ir veidojis savu autoritāro režīmu, balstoties uz Krievijas piemēru, īpaši iedvesmojoties no Putina likuma par “ārvalstu aģentiem”.
Veselības iestādes, kas darbojas zem Hamas vadītās valdības, apgalvo, ka ir nogalināti vairāk nekā 34 000 palestīniešu.
Savā prasībā pret Vāciju Starptautiskajā tiesā Nikaragva apgalvo, ka, eksportējot ieročus uz Izraēlu, Berlīne ir kļuvusi par līdzdalībnieku civiliedzīvotāju nogalināšanai Gazā.
Pagājušajā mēnesī Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu teica, ka ir nogalināti aptuveni 13 000 palestīniešu kaujinieku un lēsa civiliedzīvotāju nāves gadījumu skaitu no 1 līdz 1,5 uz katru kaujinieku kopš Izraēla sāka karu pret Hamas Gazā, atbildot uz 7. oktobra slaktiņiem. Vietējās veselības iestādes, kas darbojas zem Hamas vadītās valdības, apgalvo, ka ir nogalināti vairāk nekā 34 000 palestīniešu.
Janvārī Dienvidāfrika apsūdzēja Izraēlu genocīdā atsevišķā lietā Starptautiskajā tiesā. Tiesa sākotnējajā nolēmumā neatbalstīja šo apgalvojumu, taču tā brīdināja Izraēlu nodrošināt, lai tās spēki neveic genocīda aktus Gazas kampaņas laikā.