Padariet vienoto tirgu “pievilcīgu”, Itālijas bijušais premjerministrs mudina ES līderus
Integrācija finanšu pakalpojumu jomā
“Šodienas patiesais solis,” viņš turpināja, “ir pāriet no kapitāla tirgu savienības, kāda tā bija agrāk, uz ideju, ka mēs integrējam finanšu pakalpojumus daudz lielākam mērķim – tas ir, lai finansētu [zaļo un digitālo] pāreju.” Galvenais, ko viņš skaidroja, ir tas, ka finansēm jābūt sviras veidam, lai sasniegtu svarīgas lietas blokam kopumā un tā pilsoņiem.
“Es šodien esmu optimistiskāks nekā vakar,” viņš teica.
Daļa no izaicinājuma, pēc Letta teiktā, ir atrast jaunus un pozitīvākus veidus, kā cilvēkiem radīt vēlmi pēc ciešākas integrācijas ES ietvaros. “Mums nav Covid, un [Krievijas prezidents Vladimirs] Putins nav pietiekams. Varbūt mums būs [bijušais ASV prezidents Donalds] Tramps, Tramps ir lielisks mobilizators.” Tomēr viņš piebilda, ka viņš nevēlētos negatīvu vai “katastrofālu” mobilizatoru ES.
Letta stāstīja POLITICO, ka viņš cer, ka viņa ziņojums būs svarīgs instruments Eiropas līderu rokās, kā arī Mario Dragi, bijušajam Eiropas Centrālās bankas vadītājam, kurš sagatavo vēl vienu ziņojumu par ES konkurētspēju.
“Ir skaidra saikne,” viņš teica. “Vienotā tirgus integrēšana ir būtiska konkurētspējai.”
Uzņēmumu lobiju grupa Eiropas Rūpniecības Apaļais Galds aprēķināja, ka iekšējo barjeru noņemšana starp ES27 valstīm nesīs bloka ekonomikai €2.8 triljonus pēc šīs desmitgades.
Ja mīlestība nedarbojas – varbūt nauda darbosies.