Putina provokācija Igaunijā izsaukusi trauksmes zvanus Baltijas valstīs.
Eiropas Savienība gaida skaidrojumu no Krievijas
“Eiropas Savienība sagaida skaidrojumu no Krievijas par boju noņemšanu un to nekavējošu atgriešanu,” viņš teica. Krievija vēl nav publiski komentējusi.
Krievijas prezidents veic pilna mēroga iebrukumu Ukrainā
Krievijas prezidents Vladimirs Putins kopš 2022. gada februāra veic pilna mēroga iebrukumu Ukrainā un izraisa bailes citās kaimiņvalstīs ar revanšistisku pozu un hibrīda prāta spēlēm.
Igaunija un Krievija katru pavasari uzstāda bojas
Katru pavasari Igaunija un Krievija uzstāda bojas uz Narvas upes, lai norādītu robežu, paziņoja Igaunijas robežsardzes amatpersona Ēriks Purgels.
Laika gaitā mainoties upes gultnei, abām valstīm katru gadu ir jāpārskata kuģošanas ceļš.
“Kopš 2023. gada Krievija nepiekrīt Igaunijas nostājai par boju izvietojumu. Mēs nolēmām uzstādīt peldošās zīmes vasaras sezonai saskaņā ar 2022. gada vienošanos, tāpēc tās ir nepieciešamas, lai izvairītos no navigācijas kļūdām,” sacīja Purgels.
Šogad Krievija paziņoja, ka nepiekrīt aptuveni pusei no 250 robežbojām. Igaunija uzstādīja bojas, ievērojot līgumu par valsts robežu un vienošanos par boju izvietojumu, kas noslēgta starp robežu dienestiem 2022. gadā. Pirmās 50 bojas tika uzstādītas 13. maijā, un Krievija noņēma aptuveni pusi no tām.
Igaunija ir izsaukusi Krievijas vēstnieku, lai izskaidrotu to, ko tā definē kā “provokatīvu robežincidentu”.