Aicinājums partneriem:
Ir skaidrs, ka mums ir vajadzīgas papildu lielas sistēmas, teica Zaļo politiķe. Vairāki Eiropas partneri to izvērtē – lai gan ne publiski. Baerbock to prezentēja arī kā panākumu Vācijas uzsāktajai starptautiskajai iniciatīvai gaisa atbalsta palielināšanai.
Laiks steidz:
Ja Krievijai izdosies, sacīja CDU ārlietu politiķis Roderichs Kīzevetters POLITICO, “Ķīna to izmantos kā paraugu uzbrukumam Taivānai, lai iegūtu pārākumu Indijas un Klusā okeāna reģionā”.
Tāpēc arī noslēguma deklarācija ir jāuztver kā “drauds NATO”, kas liecina par ASV drošības partnerattiecību paplašināšanu Indijas un Klusā okeāna reģionā. “Si Dzjiņpins gatavojas, lai varētu attaisnot savu militāro rīcību Indijas un Klusā okeāna reģionā un radīt ienaidnieka tēlu.” Drauds ir arī signāls NATO samitam Vašingtonā jūlijā, kur tiek apsvērta iespēja uzaicināt Ukrainu.
UZMANĪBA SANKCIJĀM:
Lielbritānijas atbildīgā ministre Anna-Marija Treveljana intervijā paziņoja, ka plāno pastiprināt sankciju pasākumus pret Krieviju.
Trešo valstu karuselis:
Zīme tam, ka sankciju režīms ir veiksmīgs, ir tā apiešana, sacīja Treveljana. Tas liecina, ka tas, kas ir atņemts, tiek palaists garām. Lai apgrūtinātu apiešanu, Lielbritānija tagad ciešāk sadarbosies ar trešajām valstīm.
Diplomātiskas sarunas:
Lielbritānija ir sarunās ar “Staniem”, sacīja Treveljana, atsaucoties uz Centrālāzijas valstīm, piemēram, Kazahstānu, Turkmenistānu, Tadžikistānu, Kirgizstānu, Uzbekistānu – un arī Armēniju -, kas ir ciešas attiecības ar Krieviju. Tās var kalpot kā tranzītvalstis preču ievešanai valstī.