Ryanair izsaka gatavību palīdzēt valdībām izraidīt migrantus, saka izpilddirektors O’Leary.
Rajanera vadītājs atbild uz jautājumiem par deportācijām
Uz jautājumu, vai viņš nebaidās no iespējamiem reputācijas zaudējumiem savai kompānijai saistībā ar šādām deportācijām, O’Reilijs atbildēja: “Kas?… Ja Eiropas valdības pienācīgi deportē nelegālos iebraucējus… uz valsti kā Albāniju, kāpēc Rajaneram būtu reputācijas risks?”
“Tie ir valdības, kas organizē lidojumu,” viņš piebilda.
Migrācija ir pretrunīgs jautājums Īrijā un Lielbritānijā
Migrācija ir pretrunīgs jautājums Īrijā, kur atrodas Rajaneras bāze, kā arī Lielbritānijā, kuras parlaments tikko apstiprināja stingrākus noteikumus cilvēku pārvietošanai. Daudzi migranti tagad dod priekšroku izmantot Ziemeļīriju, lai iekļūtu Īrijā, lai izvairītos no deportācijas uz Ruandu saskaņā ar politiku, ko solījis Lielbritānijas premjerministrs Rišijs Sunaks.
“Mēs nevaram doties uz Ruandu, jo nevaram lidot tik tālu,” teica O’Reilijs. Tomēr Rajanera var lidot uz valstīm, piemēram, Albāniju, viņš piebilda, norādot, ka Balkānu valsts un Lielbritānija ir panākušas vienošanos par nelegālo migrāciju un uzsverot, ka Albānija ir droša valsts.
“Mēs bijām priecīgi veikt šos lidojumus, ja tas ir gadījums,” viņš teica.
Albānijas parlaments nesen apstiprināja papildu vienošanos ar Itāliju par centru būvniecību Vidusjūrā glābtajiem migrantiem.