Vai Portugāles jaunieši tiešām pievēršas tālajai labējai pusei?
2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanas Demogrāfiskie dati Demokrātija Demokrātu partija Galēji labajā pusē Imigrācija Izaugsme Jaunieši Parlaments Politika Portugāles politika Sabiedrība un kultūra Sociālie plašsaziņas līdzekļi Tiesības Vēlēšanas

Vai Portugāles jaunieši tiešām pievēršas tālajai labējai pusei?

Labējā spēka pieaugums šajā valstī ir zīme, ka mēs esam aizmirsuši, cik paveicies ir būt brīviem

“Es nevaru noticēt, ka tikai piecdesmit gadu laikā mēs esam aizmirsuši, cik šausmīga bija diktatūra, un tagad mums ir cilvēki, kas vēlas atgriezties dzīvē totalitārā režīmā,” viņa piebilda.

Jauniešu vidū labējo spēku pieaugumam ir maz sakara ar nostalģiju pēc autoritāras pagātnes

Tas ir vairāk saistīts ar neapmierinātību ar valsts pašreizējo stāvokli.

Portugāles katoļu universitātes un Londonas Svētās Marijas universitātes politikas zinātnieks Andre Azevedo Alves par partiju “Chega”

Andre Azevedo Alves teica, ka partija “Chega” – kuras nosaukums portugāļu valodā nozīmē “pietiek” – ir spējusi piesaistīt Portugāles jauniešu neapmierinātību ar dzīves kvalitātes jautājumiem, piemēram, mājokļu krīzi un trūkumu labi apmaksātu darbavietu, kā arī dusmas uz galvenajām partijām, kas nav spējušas risināt šos izaicinājumus.

“Chega” līderis Andrē Ventūra izmantoja šo neapmierinātību un attēloja Sociālistisko partiju un centriski labējo Sociāldemokrātisko partiju kā valsts problēmu un stagnācijas avotu, kas piespiedis tik daudzus jaunos Portugāles pilsoņus emigrēt,” viņš teica. “Viņš ir ieguvis daudzus atbalstītājus, prezentējot “Chega” kā pret establišmenta partiju, kas ir gatava lauzt sistēmu.”

Lisabonas universitātes politikas zinātniece Marina Kosta Lobo piekrita, sakot, ka tradicionālo partiju noraidīšana ir likusi jaunajiem vēlētājiem pievērsties jaunām politiskajām grupām, piemēram, libertāriem Liberal Initiative, dzīvnieku tiesību grupai PAN, progresīvi zaļajai partijai Livre un īpaši “Chega”.

“Chega” panāca labus rezultātus, jo ieguldīja sociālo mediju kampaņās, kurās Ventūra tieši uzrunāja jauniešus personiskā un agresīvā veidā,” viņa piebilda. “Sociālisti un sociāldemokrāti lika visas kārtis uz TV un laikrakstu reklāmām, un tas varētu būt veicinājis arvien lielāko paaudžu plaisu.”