Vai Rafah līdzsvars tiks saglabāts, vai Bibi izaicinās Biden?
Amerikāņu demokrāti aicina uz nosacījumiem bruņojuma pārsūtīšanā
Tas ir patiesi. Kamēr Amerikas demokrāti, kuri jau sen aicina uz nosacījumiem bruņojuma pārsūtīšanā, apgalvo, ka Baidens ir novērtējis Vašingtonas ietekmi, ASV-izraēliešu attiecību vēsture liecina, ka viņa svira var nebūt tik liela, kā daži progresīvie domā. Dažreiz spiediens strādā, dažreiz nē – un īpaši mazāk, kad Izraēlas vadītāji uzskata, ka viņu darbības ir būtiskas viņu nacionālajai drošībai.
Izraēlas vadītāji ignorē ASV prezidentus
Patiesi, Netanjahu ir tikai pēdējais no garās Izraēlas vadītāju rindas, kas atklāti ignorējuši ASV prezidentus. Ben-Gurions, valsts pirmais premjerministrs, iesaistījās gribasspēka cīņā ar Kenediju par Izraēlas kodolprogrammu. Reigans bija dusmīgs par Izraēlas premjerministra Menahema Begina bombardēšanu rietumu Beirūtā 1982. gadā, deviņas nedēļas pēc Izraēlas iebrukuma Libānā (lai gan Reigana piegāžu apturēšana lika Beginam piekrist). Un Džordžs H.V. Bušs bija viens no vairākiem ASV prezidentiem, kas mēģināja apturēt Izraēlas apmetņu iebrukumu Rietumkrastā ar mazu panākumu.
2007. gadā Olmerts pats uzbruka aizdomās turamajam kodolreaktoram Al Kibar Sīrijā, pēc tam, kad toreizējais ASV prezidents Džordžs V. Bušs teica, ka Amerika nebombardēs vietu un lūdza viņam arī to nedarīt. “Kad Bušs man teica: ‘Es esmu pret jums rīkojoties Sīrijā, es nerīkošos Sīrijā, un es aicinu jūs to nedarīt,’ es teicu: ‘Cienījamais prezident, ar visu cieņu pret jums, es izlemsiu, kas ir labi Izraēlas drošībai,” atceras Olmerts.
Bibi uzvaras situācija
Un viņš aizdomājas, ka Bibi tagad domā, ka viņš ir uzvaras situācijā. “Viņš domā, ka tas viss viņam palīdz. No vienas puses, viņš var apmierināt savu bāzi, lepojoties, ka viņš ir vienīgais, kas var teikt ASV prezidentam: ‘Ej prom. Es darīšu to, ko vēlos darīt, un jūs mani nevarat piespiest darīt citādi.’ No otras puses, viņš var attaisnot pilnīgu neveiksmi, ko viņš solīja – nevis viņa neveiksmes dēļ, bet ASV spiediena dēļ,” viņš teica.
Likud likumdevēja un bijušā Izraēlas sūtnieka ANO Danni Danona viedoklis
Likud likumdevējam un bijušajam Izraēlas sūtniekam ANO Danni Danonam šī kritika ir netaisna. “Mums ir jāpabeidz darbs,” viņš teica POLITICO. “Mums ir jāpabeidz ienaidnieks, jo galarezultātā var būt tikai viens uzvarētājs šajā karā. Mēs nevaram ļaut Hamas deklarēt uzvaru. Ja tas notiks, tas kļūst par eksistenciālu draudu… jo visi mūsu apkārt esošie ienaidnieki tiks stiprināti. Tas ir kaut kas, ko mēs nevaram atļaut,” viņš teica.