Ziemeļu straumes metāna noplūdes būtiski neietekmēs klimatu, atklāj pētījums
Noplūdes laikā
Planētu pētniecības institūta vecākais zinātnieks Džefrijs Kārgels no Tuksonas, Arizonā, norādīja, ka noplūde bija ļoti traucējoša. Tomēr, lai gan izplūdušā gāzes daudzums ir “acīmredzami liels”, tas nav tik liels klimata katastrofas drauds, kā varētu šķist, sacīja Kārgels.
Atsevišķas izmeklēšanas
Vācija, Zviedrija un Dānija uzsāka atsevišķas izmeklēšanas par incidentu. Visi trīs konstatēja, ka tas notika sabotāžas dēļ.
Dažādas apsūdzības
Vairākas valstis ir publiski apsūdzētas par sprādzieniem, ar dažādiem pierādījumu līmeņiem. Ukraina ir apgalvojusi, ka aiz uzbrukuma stāv Krievija, un arī Polija ir norādījusi, ka Maskava ir atbildīga, ko Kremļa pārstāvji ir noliedzuši.
Vācu mediju ziņojumi
Marta sākumā Vācu mediji ziņoja, ka Vācu prokurori ir atraduši “pierādījumu pēdas”, kas liecina par iespējamu Ukrainas iedzīvotāju iesaistīšanos Nord Stream gāzes cauruļvadu spridzināšanā. Tomēr šie ziņojumi uzsvēra, ka nav pierādījumu, ka Ukrainas varas iestādes būtu pasūtījušas uzbrukumu vai tajā piedalījušās.
Ziņojums no “The New York Times”
Iepriekšējais ziņojums no “The New York Times” norādīja, ka “izlūkošanas dati liecina, ka pro-ukrainiešu grupa” sabotēja cauruļvadus.