Bijušais Beļģijas premjerministrs Gijs Verhofstadts kļuva par Ķīnas hakeru upuri.
Dati / privātums Datu aizsardzība Eiropas Parlamenta deputāti Hakeri Kiberdrošība un datu aizsardzība Kiberspiegošana Politika Spiegošana

Bijušais Beļģijas premjerministrs Gijs Verhofstadts kļuva par Ķīnas hakeru upuri.

Ķīniešu hakeru grupa APT31 mērķē uz Beļģijas amatpersonām

Gajs Verhofštats ir piektais Beļģijas amatpersona, kuru mērķējis Ķīnas hakeru grupa APT31 par viņa darbu saistībā ar Ķīnu caur IPAC. Citas mērķētās Beļģijas amatpersonas ietver Samjuelu Kogolati, Zaļo partijas deputātu; Elsu Van Hoofu, Beļģijas Ārlietu komitejas priekšsēdētāju; Hildi Vautmansu, liberālo Eiropas Parlamenta deputātu; un Žoržu Dallemagni, federālo deputātu.

Pagājušajā nedēļā Beļģijas ārlietu ministrs Hadja Lahbib izsauca Ķīnas vēstnieku saistībā ar apsūdzībām.

Kogolati atklāja, ka viņš tika mērķēts 2021. gadā, tajā pašā gadā, kad Pekina viņu sankcionēja kopā ar citiem ES likumdevējiem. Kiberuzbrukumi Kogolati uzmanībai tika atklāti tikai 2023. gada februārī caur e-pastu no Beļģijas kiberdrošības centra.

Saskaņā ar ASV FBI vēstuli, kas nosūtīta Cigolati 2023. gada 5. aprīlī, 2021. gada hakeru kampaņa bija vērsta pret .gov stila kontiem ES likumdevējiem, kas bija IPAC biedri. Noziedznieki reģistrēja un izmantoja 10 kontus, lai nosūtītu vairāk nekā 1000 e-pastus vairāk nekā 400 personām, kas saistītas ar IPAC.

Van Hoofas gadījumā spiegi mērķēja viņas klēpjdatoru caur e-pastu, kas izskatījās, it kā tas būtu no starptautiskas aģentūras, viņa atklāja vietējai radio šovam.

“E-pasti bija par Donaldu Trampu un cilvēktiesībām. Tie šķita ļoti nevainīgi un informatīvi. Bet nodoms bija iekļūt mūsu sistēmā,” viņa teica.