Kā Rietumi palīdz Ukrainai, nebūs pietiekami, lai uzvarētu
Ukrainas kara loģistikas problēmas
Kaut arī šo krājumu izmantošana būtu jāuzskata par pagaidu risinājumu, karš ir atklājis lielu problēmu kara cīņas loģistikā. Pat ja papildu finansējums būtu pieņemts pagājušā gada oktobrī, mēs tagad zinām, ka ASV militārās ražošanas bāze – un tās Eiropas sabiedroto bāze – ir pārāk maza, lai atbalstītu pat vidēja lieluma konvencionālu karu, piemēram, Ukrainā. Otrs karš būtu katastrofāls.
Piemēram, neskatoties uz milzīgām pūlēm, ASV artilērijas munīcijas ražošana ir dubultojusies līdz 28 000 vienībām mēnesī, bet Krievija vidēji izšauj 10 000 šāvienu dienā. Krievijas prezidenta Vladimira Putina programma militārās ražošanas palielināšanai ir pilnā sparā, pārsteidzot analītiķus ar tās straujo paplašināšanos, kas tagad tiek uzskatīta par vadošo Krievijas ekonomikas sektoru. Krievijas vienības Ukrainas frontes līnijās var ciest šausminošus zaudējumus, bet tas nav loģistikas trūkuma dēļ.
Beidzot, ASV administrācijai ir jāsniedz daudz vairāk vadības, lai iedvesmotu Rietumus palikt šajā cīņā. Demokrātijas ir nepacietīgas, un citi pasaules notikumi bieži maina fokusu. Jau tagad Gazas un iespējamais reģionālais karš Tuvajos Austrumos, gaidāmās ASV prezidenta vēlēšanas un bijušā prezidenta Donalda Trampa tiesas prāvas novērš uzmanību no pasliktināšanās situācijas Ukrainā.
Baidena administrācijai ir jāatgādina amerikāņu tautai par neveiksmes Ukrainā izmaksām katrā iespējamajā gadījumā. Un šim fokusam jāietver arī liela informācijas kampaņa, lai risinātu nopietno cilvēkresursu nelīdzsvarotību šajā karā – pašlaik Krievijai ir trīs pret vienu pārsvars pieejamajos militārajos spēkos. Tātad, kamēr ukraiņi zina, ka viņi saskaras ar eksistenciālu draudu, Krievijai nav tamlīdzīgas dilemmas.
Ukrainas glābēji iztīra drupas pēc raķešu uzbrukuma Černigivā
Ukrainas glābēji iztīra drupas pēc raķešu uzbrukuma Černigivā 2024. gada 17. aprīlī, Krievijas iebrukuma Ukrainā laikā.
Un lai gan visiem ir zināms, ka opozīcija Putina Krievijai saskaras ar smagām sekām, joprojām pastāv ievērojamas iespējas radīt neapmierinātību pret piespiedu iesaukšanu, kas nepieciešama, lai kompensētu Krievijas ārkārtējos zaudējumus. Rietumi ir bijuši pakļauti Krievijas propagandai un psiholoģiskajam karam jau daudzus gadus, bet mums ir tikpat spēcīgs instrumentu komplekts – un ir pienācis laiks to pilnībā izmantot.
Ukrainā pašreizējais izsīkuma karš dod priekšrocības Putina stratēģijai. Tas ir dārgs cilvēku, materiālu un morāles izsmelšanas process, un Ukrainas nesenos atkāpumus nedrīkst ļaut ieviest pilnu Krievijas pretuzbrukumu vēlajā pavasarī vai vasarā. Putins joprojām ir pārliecināts, kā reiz rakstīja Tolstojs, ka “laiks un pacietība ir mani spēcīgākie karavīri.” Bet šis nevar būt tas gadalaiks, kad šis apgalvojums izrādīsies pareizs.
Kongresa papildu finansējums bija nepieciešams, bet tas nav pietiekams, lai mainītu pasliktināšanās situāciju Ukrainā. Ir pienācis laiks atbrīvot Zelenski no viņam uzlikto roku dzelžiem un ļaut viņam izmantot ieročus un aprīkojumu, ko mēs nodrošinam. Ir pienācis laiks uzņemties riskus ar mūsu kara laika krājumiem un dot Zelenskim to, kas nepieciešams viņa karavīriem. Ir pienācis laiks atgādināt šai valstij to, ko Putins katru dienu saka savai valstij – ka zaudējums Ukrainā ir drauds mūsu pašu drošībai.
Ir pienācis laiks noņemt cimdus.