Skotijas nevēlētais jaunais līderis patiesībā nevēlējās šo darbu.
Politiskās partijas apvieno spēkus
Viņa izvēlējās neatstāt savu amatu un atbalstīja Sviniju, un par to tika apbalvota ar vietnieka pirmā ministra amatu, apvienojot divas partijas spilgtākās personības no dažādām politiskajām nometnēm un izvairoties no dārgas un iespējams sāpīgas līdera cīņas. Partijas vadība bija sajūsmā.
“Svinija un Forbsa kopā ir pēdējais, ko konservatīvie vai leiboristi vēlējās,” teica augsta līmeņa SNP amatpersona.
Citi partijas locekļi atzinīgi vērtēja to, ka Forbsas sabiedrotie – kuri bieži kritizēja Jusafu – tagad ir vienā teltī ar Svinijas vadību, un cer, ka tas apvienos partiju, kurā dažādu viedokļu struktūras ir kļuvušas izteiktākas kopš Stērdžonas aiziešanas. Tomēr Skotijas Zaļie, uz kuriem Svinijam var nākties paļauties dažos parlamenta balsojumos, bija blank”>daudz mazāk sajūsmā par viņas iecelšanu, savukārt SNP oficiālais LGBT spārns blank”>ir paudis bažas par Forbsas sociāli konservatīvajiem uzskatiem.
Taču, iekļaujot Forbsu un atsakoties no lielā mērā simboliskā “neatkarības ministra” amata, Svinija neveica citas izmaiņas valdošajā kabinetā, ko viņš pārņēma no Jusafa.
Tas ļauj opozīcijas partijām attēlot jauno līderi kā turpinājumu iepriekšējam, kamēr SNP cenšas atgūt savu augsto sabiedrības atzinību Stērdžonas vadības laikā.
“Pēc tam, kad 17 gadus bijis pie katras SNP neveiksmes, kāpēc Džons Svinija domā, ka Skotija var pieņemt to pašu?” jautāja Skotijas Leiboristu līderis Anass Sarvars, kurš cer kļūt par pirmo ministru pēc 2026. gada Holyrood vēlēšanām, kad ceturtdien pirmo reizi Skotijas parlamenta zālē saskārās ar Sviniju.