Briti nekad nepieņems vācu valdīšanu
Ja ir viena lieta, ko briti nekad nepieņems, tad tā ir vācu valdīšana pār viņiem.
Nesaistīts fakts
Šonedēļ tika atzīmēta pirmā gadadiena kopš vācu izcelsmes Čārlza III kļuva par karali.
Breksita aktualitātes
Atgriežoties pie Breksita, par to vairs neviens nerunā. Joki jokiem, par to runā visi. Tāpat kā agrāk ES bija ērta aizbildinājums britiem, tagad Breksitu var vainot gandrīz visā.
Šonedēļ, piemēram, dziedātājs Rufus Veinraits vainoja Breksitu par to, ka viņa mūzikls “Pirmizrāde” tika slēgts agrāk nekā plānots, jo saņēma jauktas atsauksmes un skatītāju antipātiju (recenzija The New Statesman to aprakstīja kā “nepārprotamu” un “nemīlējamu”, kas ir arī šī raksta apraksts POLITICO birojos).
“Kopš Breksita, es jūtu, ka Anglija ir iegājusi tumšākā koridorā, kur tā ir nedaudz šaurāka savos uzskatos,” Veinraits teica The Guardian. Viņš piebilda, ka Apvienotajā Karalistē ir “iztēles un ziņkārības trūkums par pārmaiņām” un ka viņa produkcijas “iestudējums un ritms” bija “vairāk eiropiešu”. Diemžēl es neesmu redzējis “Pirmizrādi”, tāpēc nevaru droši teikt, ko šajā gadījumā nozīmē “vairāk eiropiešu”. Varbūt teātris, kur notika mūzikls, iekasēja naudu par tualetes apmeklējumu.
Turklāt mūzikls tika iestudēts Londonā, kur pagājušajā nedēļā vairāk cilvēku nobalsoja par vīrieti ar atkritumu tvertni galvā nekā par labējo ekstrēmistu partijas “Britain First” kandidātu mēra vēlēšanās. Tas nav tieši Breksita centrs.