Makrona konjaks – vienīgā lieta, kas gludi nolaidās kopā ar Si
Ķīna un Francija apspriež Ukrainas krīzi
Ķīnas prezidents noraida aukstā kara retoriku
“Mēs iebilstam pret Ukrainas krīzes izmantošanu, lai vainotu, apmelotu trešo valsti un uzsāktu jaunu Auksto karu,” teica Si Šjiņpins pirmdien.
Francijas prezidents meklē Eiropas stratēģisko autonomiju
Atsauce uz “jauno Auksto karu”, kas ir Ķīnas Komunistiskās partijas žargons, ko parasti izmanto, lai nosodītu jebkuru Vašingtonas ģeopolitisko manevrēšanu, kas nepatīk Pekinai, varētu būt svarīga Makronam, kurš ir centies attīstīt Eiropu kā stratēģiski autonomu militāro un ekonomisko spēku neatkarīgi no Ķīnas vai Amerikas Savienotajām Valstīm.
Pozitīvas sarunas Parīzē
Pēc Si Šjiņpina pirmās dienas Parīzē, Elizejas pilī valdīja piesardzīgs optimisms, jo vairāki padomdevēji saskatīja cerības starus sarunās, īpaši par Ukrainu.
Si Šjiņpins arī varētu būt izveidojis plaisu starp Makronu, fon der Leieni un Olafu Šolcu. | Pool foto no Sarah Meyssonnier caur AFP/Getty Images
Ķīnas atbalsts “Olimpisko spēļu pamieram”
Kopīgajā preses paziņojumā Si paziņoja, ka atbalsta Francijas prezidenta aicinājumu uz “Olimpisko spēļu pamieru”, ko Makrons uzskatīja par iespēju “strādāt pie ilgtspējīga konfliktu risinājuma pilnā starptautisko tiesību ievērošanā”.
Realitāte uz zemes
Taču, ņemot vērā, ka Krievija gūst priekšrocības cīņās Ukrainā un ziņojumos par gatavošanos uzbrukumam vasarā, runas par pamieru Olimpisko spēļu laikā izklausās pēc vēlmju domāšanas, ņemot vērā realitāti uz zemes.
Ķīnas labvēlība nav reāla ieguvums Francijai
Saskaņā ar IFRI Pekinas domnīcas Ķīnas speciālistu Marku Žuljenu, Ķīnas labvēlība šajā jautājumā nav “ne reāls ieguvums” Francijai, jo tas ir kaut kas, ko Pekina vēlas tāpat.